IR VASARĄ MOKYKLOJE SMAGU

Rugpjūčio 11–18 dienomis Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas Kėdainių r. savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla „Saulutė“.

Vaikai noriai rinkosi į mokyklą. Jų buvo net 23.

Mūsų stovyklos tikslas – puoselėti liaudies tradicijas ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Organizuojant stovyklos veiklą, paranku ugdyti vaikų socialinius įgūdžius. Stovyklaudami vaikai talkino gaminant pusryčius ir pietus, mokėsi susitvarkyti darbo vietą, suplauti indus. Maistą gaminome iš šviežių produktų, todėl vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos taisyklėmis.

Visa stovyklos veikla buvo orientuota į liaudies tradicijų puoselėjimą. Vaikai susipažino su sakmėmis apie Žemę, Vandenį, Ugnį ir Vėją. Mokėsi žaisti liaudies žaidimus, sportavo, piešė, gamino iš antrinių žaliavų, lipdė žaisliukus iš modelino, gamino aitvarus.

Dalyvavome ir švarinimosi akcijoje. Tvarkėme Nevėžio pakrantę. Vaikai stropiai rūšiavo šiukšles, suprasdami, kad atliekas dar kartą galima perdirbti. Gaila, kad oras buvo nepalankus ir negalėjome pasimaudyti.

Vykome į Panevėžio kraštotyros muziejų. Dalyvavome edukacinėje pamokoje „Siūlai, siūlai susivykit“. Vaikai klausėsi pasakojimo apie tai, kaip buvo senovėje audžiama audimo staklėmis, kuo ypatingi tautiniai rūbai, ir patys pasigamino lėlytes iš audinių skiaučių. Taip jie ugdė kūrybinius gebėjimus. Grįždami sustojome prie Čičinsko kalno. Čia susipažinome su kalno legenda.

Daug džiaugsmo vaikams suteikė į stovyklą atvykę „Vikingų kaimo“ atstovai. Jie papasakojo vaikams Saulės mūšio istoriją, žaidė viduramžių Lietuvos žaidimus.

Stovykloje dirbančios mokytojos puikiai įvertino savo darbo rezultatus. Vaikai ir jų tėveliai dėkingi už turiningai praleistą laiką.

Stovyklos „Saulutė“ organizatorės