Prevencinė savaitė prieš žalingus įpročius

Vis dažniau ir garsiau kalbama apie didėjantį žalingų įpročių mastą tarp jaunuolių. Tabako ir alkoholio vartojimas tampa aktualia ne tik Lietuvos visuomenės problema, bet ir viso pasaulio problema.

Siekiant šviesti mokyklos bendruomenę apie žalingus įpročius, apie alkoholio ir tabako žalą jauno žmogaus organizmui bei apsaugoti nuo tabako ir alkoholio vartojimo plitimo tarp mokinių, Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos Vaiko gerovės komisija (vadovė socialinė pedagogė Aušra Žukauskienė) spalio 21–gruodžio 1 d. organizavo prevencinę savaitę „Savaitė BE ŽALINGŲ ĮPROČIŲ, SMURTO IR PATYČIŲ“.

Prevencinės savaitės metu 5–10 klasių mokiniai, padedant klasių vadovams, turėjo parengti pristatymus temomis: tabakas, alkoholis, narkotikai, smurtas, patyčios. Visi dirbo išsijuosę ir ne veltui: vieni į problemą pasižiūrėjo su humoro gaidele, po kuria slypėjo ir teisybė, ir pamoka, kaip nevertėtų elgtis, kiti – labai rimtai. Mokiniai nupiešė puikius plakatus prevencijos tema, parengė pristatymus, suvaidino situacijas. Visų darbai buvo originalūs.

Žalingų įpročių savaitę vainikavo viktorina. Į renginį atvyko Kėdainių r. Miegėnų pagrindinės mokyklos mokinių komanda su socialine pedagoge Žydra Misevičiene ir mokytoja Daiva Galvanauskiene, iš anksto parengę šaunų pristatymą apie AIDS, ir kartu įsijungė į veiklas. Viktorinos metu 5–10 klasių mokinių ir svečių mišrios komandos pagal pasirinktą temą turėjo sugalvoti savo komandos šūkį ir pavadinimą. Vėliau piešė draudžiamuosius ženklus, kūrė ketureilius, remdamiesi duotais žodžiais-simboliais, sprendė pateiktas situacijas, dalyvavo žaidime „TAIP ir NE“, kuris sukėlė azartą ir tarp mokytojų. Laimėjo draugystė.

Gruodžio 1 d. 8–10 klasių mokiniai stebėjo pasaulinei AIDS dienai skirtą prof. Dr. Sauliaus Čaplinsko video paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!“

Tikimasi, kad prevenciniai renginiai skatins mokinius susimąstyti ar verta pradėti vartoti medžiagas, žalojančias organizmą, padės suprasti, kad laisvalaikį smagiai galima praleisti ir be jų bei patyčių ir smurto.

Jaunoji žurnalistė Gabrielė Mejerytė, 7 klasės mokinė