Betliejaus taikos ugnis 2016: geros valios žmonės jungiasi į tinklą

Gruodžio 15 d. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos jaunieji skautai ir neformaliojo švietimo jaunimas vyko į Kėdainių geležinkelio stotį. Ten pasitiko traukiniu atvežtą Betliejaus taikos ugnį. Betliejaus taikos ugnis šiemet per pasaulį nešama su mintimi „Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą“, tradiciškai Lietuvoje dalijama skautų ir ateitininkų organizacijų.

Betliejaus taikos ugnies dalinimo akcija yra ypatinga tuo, jog liepsna niekuomet neužgęsta ir tikroji Betliejaus šviesa yra perduodama į visų norinčių ją priimti namus. Tai ypatingas ryšys tarp visų dalyvaujančių akcijoje, jie sujungti šviesos, kurią siunčia pasaulio kūrėjas. Pabuvojusi Šv. Mišiose, liepsnelė, tikėjimo, artimo meilės, atvirumo, šilumos ir šeimos simbolis, keliaus į žmonių bendruomenes, ligonines, senelių namus, skleisdama ramybę, viltį, pasitikėjimą ir naikindama pykčio, nusivylimo, nesantaikos, neapykantos ir keršto tamsos jėgas.

Savo gimimu Jėzus tamsiam ir šaltam pasauliui atnešė šviesą. Jei tuo tikime, mūsų mintys ir žodžiai tikrai neliks nepastebėti. Pirmiausia mumyse ši liepsna taps kelrode gyvenimo šviesa, ir taip mes tapsime Dievo gerosios naujienos pasiuntiniais.

Skautų vadovė Ilona Dauderienė