Advento popietė

Adventas – laikas, kada žiemos nykumas žada viltį – sugrįžtančią saulę, laikas, kada ramybėje ir gerume krikščioniškas pasaulis laukia užgimstančio kūdikėlio Jėzaus. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais.

Gruodžio 15 dieną mūsų mokykloje vyko Advento popietė „Ant Advento laiptų“. Ta proga į mokyklos fojė susirinko pradinių klasių mokiniai, mokytojai, atvyko ir Surviliškio parapijos klebonas kunigas Norbertas Martinkus. Visi norėjome pabūti kartu, stabtelti laukime, atverti širdis ir palinkėti vieni kitiems GERUMO.

Visame pasaulyje prieš didžiąsias žiemos šventes dalijama Betliejaus taikos ugnis neaplenkė ir mūsų mokyklos. Tikybos mokytoja, skautų vadovė Ilona Dauderienė atvežė mums šią ugnį. Tad popietė prasidėjo nuo Betliejaus ugnies įžiebimo, kurią uždegė mokyklos direktorė. Popietės metu skambėjo kalėdinės giesmės, mokiniai, mokytojai deklamavo eilėraštukus, linkėjo vieni kitiems gerumo, buvo pinamas Advento vainikas. Advento vainiko pynimas leido pajusti tikrąją šio laikotarpio prasmę. Vėliau grožėjomės savo darbo rezultatais, dalijomės įspūdžiais. Advento vainiko pynimas mus visus privertė giliau susimąstyti apie susikaupimo laikotarpį ir labiau pajausti artėjančių Šv. Kalėdų dvasią.

Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi Betliejaus taikos ugnelės, gražaus pasibuvimo, džiaugsmo, gavę gerų emocijų.

Gruodžio 16 d. Advento popietė „Kai pūgos išdainuos Advento vakarus“ draugėn subūrė 5–10 klasių mokinius ir mokyklos bendruomenę. Į renginį etnokultūros klubo „Ainiai“ nariai, popietės organizatoriai, pakvietė garbingą svečią: etnokultūros puoselėtoją, buvusią pradinių klasių mokytoją Stasę Šileikienę, kuriai buvo patikėta svarbi užduotis – uždegti vainiko centre esančią Advento žvakę, įprasminančią bendrystę, šilumą, žmogiškumą.

Popietės organizatoriai susirinkusiems priminė Advento tradicijas, lietuvių liaudies instrumentų ansamblis (vadovė Audronė Vizgirdienė) pritariant kanklėmis dainavo Advento dainas. 10 klasės mokiniai pasakojo nutikimus, ko negalima daryti Advento laikotarpiu priminė 7 klasės mokiniai, žaidimus žaisti kvietė 8 klasės mokiniai. Advento metu vaikai mėgdavo mįsles minti. Tad mįslių konkursą surengė 5 kasės mokiniai. Teisingai atspėjusieji buvo apdovanoti saldžiais prizais. Adventas – labai paslaptingas laikas, todėl žmonės neapsieidavo be burtų. Ateitį būrė ir įvairiausių burtų susirinkusius mokė 6 klasės mokiniai.

Kūčių naktį baigiasi senasis ir prasideda naujasis ciklas. Tai nepaprasta naktis, kada žmogus yra lyg vanduo, tampantis vynu. Su viltimi jis turi atnaujinti savo dvasią naujai prasidedančiam metų ratui, kilimui aukštyn į šviesą. Todėl renginio pabaigoje buvo atlikta svarbiausia užduotis: visi kartu sunešė nupintus vainikus į jau paruoštą ratą, taip sudarydami didžiulį vainiką, susibūrė aplink jį, susikaupę, rimti. Stasė Šileikienė uždegė vainiko centre esančią Advento žvakę linkėdama: „Tad sušilkime visi prie žmogiškumo laužo – ir tie, kurie linksmi, ir tie, kurie liūdni, ir šitos šilumos lyg duonos atsilaužkim ir būsim sotesni, ir būsim geresni“.

Džiugu, kad Advento metu vyksta tokia prasminga veikla, padedanti suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų, tęsiant tradicijas. Prieš išsiskirdami palinkėjome vieni kitiems Kalėdų stebuklų išsipildymo.

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Ernesta Pečiulienė, etnokultūros klubas „Ainiai“