Žemės dienos minėjimas

Šių metų kovo 20 d. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną, sutampančią su pavasario lygiadieniu. Žemės dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Vyresnioji biologijos ir technologijų mokytoja Irena Pusvaškienė sukvietė mokinius į viktoriną, kurioje jie galėjo pasitikrinti savo žinias: atpažinti paukščių balsus, teisingai atsakyti į pateiktus klausimus, susijusius su Žemės dienos minėjimu, buvo skatinami saugoti gamtą, iš anksto pasiruošus sudainuoti dainas apie pasirinktą paukštį ir taip pasveikinti jį sugrįžus į gimtąją Lietuvą. Po to kiekvienas vaikas ant medžio lapelių užrašė palinkėjimą žemei. Gražūs palinkėjimai buvo sukabinti ant paruošto medžio šakelių. Prie Žemės dienos minėjimo prisijungė etnokultūros klubo „Ainiai“ nariai (vadovė Žydrė Svetikienė). Jie surengė piešinių ir kūrybinių darbų tema „Gandro akimis“ parodą, taip pagerbdami sugrįžtančius gandrus.

Žemės dieną minėjo ir pradinių klasių mokiniai. Renginį pradėjo dramos būrelio nariai, suvaidino pasaką apie genį (vadovė Aušra Kuliešienė). Vėliau visi dalyvavo šaunioje viktorinoje.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

Jaunoji žurnalistė Rimantė Šešeikaitė