EDUKACINĖ IŠVYKA Į VILNIŲ

Spalio 8-osios rytą Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai lankėsi sostinėje Vilniuje.

5–7 klasių mokiniai dalyvavo ŠMM Kultūros paso siūlomoje edukacinėje veikloje – tyrinėjo Vilniaus rotušę ir jos požemius. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje yra išlikusios tik trys istorinės rotušės: Vilniuje, Kaune ir Kėdainiuose. Kilo gausybė klausimų: kokia rotušės paskirtis?, kam buvo reikalingi požemiai?, kur buvo miesto kalėjimas?, ar miestas turėjo budelį? Patyrę netikėtų įspūdžių rotušės požemiuose, išgirdę įvairiausių pasakojimų, mokiniai keliavo į Žaislų muziejų. Jame ne tik sužinojo, kokie žaidimai buvo viduramžiais, bet ir patiems teko išbandyti įvairių žaidimų, kuriuos vaikystėje žaidė jų proseneliai, seneliai ar tėvai.

8–10 klasių mokiniai lankėsi Katedros požemiuose, kriptose ir koridoriuose įrengtoje ekspozicijoje apžiūrinėjo laidojimo vietas bei archeologinius radinius. Domėjosi, ką gali papasakoti plytos, puodų duženos ar net kaulai. Ar iš kaulų gali pasakyti, kas tai buvo per žmogus, kaip atrodė, ką valgė, kuo sirgo? Edukacijos metu ekskursijos gidė atsakė į mokinių pateiktus klausimus, aiškino, ką surasti daiktai gali pasakyti apie Katedrą, jos požemius ir Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusius žmones. Bažnytinio paveldo muziejuje akys norom nenorom užkliuvo ir už nedidelio sidabrinio angeliuko, spindinčio sarkofago, auksinių karūnų, monstrancijų, prašmatnių bažnyčios rūbų ir kitų grožybių. Šie daiktai – karų ir neramumų laikais slapstytas ir kone stebuklo būdu išsaugotas katedros lobynas.

Susipažinę su Katedros požemiais ir lobynu, mokiniai turėjo orientacinę turistinę užduotį – pasivaikščioti po senamiestį ir surasti žemėlapyje pavaizduotus istorinius objektus ir juos nufotografuoti. Nebuvo lengva, bet po ilgų ieškojimų pavyko. Geriausiai sekėsi 10 klasės mokinio Pauliaus Lukoševičiaus komandai.

Tikimės, jog įgyta mokinių patirtis ir kompetencijos, dalyvaujant edukaciniuose užsiėmimuose, pravers ugdymosi procese. Sustiprės mokinių kultūrinė tapatybė ir bendruomeniškumas, mokiniai taps kūrybiškesni, draugiškesni ir bendradarbiaujantys.

Išvykos vadovės: istorijos mokytoja Irena Vaitkevičienė ir anglų kalbos mokytoja Jurgita Sinickienė