Stovykla „Nuotykių vasara“

Pasibaigus mokslo metams 20 pradinių klasių mokinių neskubėjo atostogauti, jie prasmingai ir turiningai laiką leido vasaros stovykloje „Nuotykių vasara“. Penkias dienas naudojant neformalaus švietimo metodus, ugdėsi socialines-emocines kompetencijas, sveikos gyvensenos, aplinkosaugos nuostatas, pilietiškumą, kūrybiškumą, mokėsi bendradarbiauti. Stovykloje buvo propaguojama sveika gyvensena, akcentuojant judėjimo, sporto bei sveikos mitybos svarbą. Per edukacines programas mokėsi pažinti ir saugoti mus supančią gamtą, buvo skatinamas ekologinis vaikų mąstymas, etnokultūros pažinimas. Pasitelkiant komandos formavimo, susipažinimo žaidimus bei bendrą veiklą, ugdytas vaikų bendradarbiavimas, tolerancija, aplinkosaugos nuostatos, pilietiškumas, kūrybiškumas, meilė savo kraštui ir jo paveldui.

Piešėme stovyklos logotipą ant spalvotų marškinėlių ir juos stovyklos metu dėvėjome. Keliavome Vinco Svirskio kryžių keliais (Surviliškis, Pakruostė, Naujieji Bakainiai, Ibutonys, Paberžė, Bakainiai). Lankėme 1863 m. sukilimo muziejus Paberžėje, dalyvavome edukacijoje ,,Kryždirbystė“. Aplankėme Krekenavos regioninį parką, pabuvojome medžiotojų trobelėje. Pelėdnagiuose susipažinome  su vietove, žaidėme judriuosius žaidimus, šaudėme iš lanko, rišome apyrankes, ragavome sūrių, morkų ir obuolių pyragus, gilių kavą iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Klausėmės pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdas. Ėjome pėsčiųjų žygį iš Berželės km. į pramogų ir poilsio parką ,,Adomaitynė“. Edukacijoje ,,Kaip naudotis kompasu“ ieškojome lobio ir jį radome.  Žaidėme komandinius, ugdomuosius žaidimus, ant laužo kepėme zefyrus, diskutavome apie sveiką mitybą ir jos įtaką gerai savijautai. Penktadienį keliavome į Kauną pramogauti Hello park. Laisvalaikis ir stovyklos aptarimas vyko Kalniečių parke.

Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybei už stovyklos finansavimą, vaikų tėveliams už paramą, mokyklos direktorei už skirtą autobusiuką mūsų kelionėms.

Vyr. socialinė pedagogė Vilma Pilkienė