Uždaro rato centre stovintis ąžuolas, kurio šakas puošia mokykliniai varpeliai. Po ąžuolo vainiku stovi du tautiniais rūbais apsirengę vaikai. Emblemą juosia užrašas, pristatantis mūsų mokyklą.

Ąžuolas – stiprybės simbolis. Jis surviliškiečiams brangus tuo, kad šiuose kraštuose gimė, gyveno, kūrė ir įstabiais ąžuoliniais kryžiais Surviliškio apylinkes puošė garsusis kryžių meistras, liaudies skulptorius Vincas Svirskis (1835 – 1916).

Varpeliai ant ąžuolo šakų – tai mokyklos simbolis. Jie kas rytą sukviečia mokinius į klases, kur šie semiasi žinių ir gyvenimiškos išminties, mokosi pažinti savo kraštą ir gerbti protėvių palikimą.

Du vaikai po ąžuolu - tai visų buvusių, esamų ir būsimų mūsų mokyklos mokinių įvaizdis. Tautiniai rūbai, kuriais vilki vaikai – mokyklos pasirinktos etnokultūrinio darbo krypties pristatymas.

Uždaras ratas emblemoje – tarsi Saulės Rėdos ratas – kuriame išdėstytas visas mūsų gyvenimas, šventės, įvykiai, metai iš metų pasikartojantys žmogaus gyvenime.

Ratu užrašytas mokyklos pavadinimas pristato emblemos savininką.

Mokyklos emblemą sukūrė buvusi mokinė Žydra Misevičienė.

Emblema puošia mokyklos vėliavą, spausdinama ant padėkos raštų, teikiamų mokiniams už pasiekimus įvairiose srityse, puošiami mokyklą pristatantys lankstukai, naudojama gaminant suvenyrus.